A kerámia
tetőcseréppel fedett középületek tervezőinek munkáját elismerő díjakat a
zsűri által legjobbnak ítéltek ünnepélyes keretek között, a
hagyományosan elismert Creaton Tetőszépségverseny díjátadóján vehették
át.
„Elképzelhetetlen, hogy a kerámia tetőcserép valaha is ne tartozzon a legfontosabb építőanyagok közé. Műemlékek esetében és minden középületnél, ahol a „hely szelleme” megkívánja a magas tetős építést, elengedhetetlen, hogy egy jó arányú, kerámia cserép tetőidom koronázza meg az épületszerkezetet.” - Hangzott el Marosi Miklós, Széchenyi-díjas, Ybl- és Pro Achitectura díjas építész, az MMA rendes tagja, a zsűri elnökének köszöntőjében 2014. január 17-én a IV. Tetőszépségverseny és az I. „Hozzuk együtt tető alá” Kerámiacserép középületeinken építészpályázat második fordulójának ünnepélyes eredményhirdetésén. – „Szükség van az ilyen pályázatokra, ahol az építészek munkáját ismerhetjük el. Meggyőződésem, hogy a pályázók száma, a pályázat és kiírója elismertsége a szakma körében évről évre nőni fog.” – fűzte hozzá a zsűri elnöke. Az első alkalommal meghirdetett, 1 millió forint összedíjazású építész pályázat második fordulójában 26 építész 17 épülete mérettette meg magát.
A zsűri elnökének véleményével a Creaton Hungary Kft. ügyvezető igazgatója, Tóth Bálint is egyetértett: „Azon fogunk dolgozni, hogy az építészek munkáját elismerő pályázatunk néhány év múlva ugyanolyan rangos díj legyen az építészek körében, mint amilyenné a Creaton Hungary Kft. Tetőszépségversenye a tetőfedő szakemberek körében az elmúlt években vált.” – mondta el Tóth Bálint, a kettős díjátadó ünnepségen.
II. forduló: kerámiafedéssel elkészült középületek
A 17 kerámia cseréppel készült középület között szerepelt felújított, átalakított, műemléki védettségű építmény, templom, múzeum, kúria, művelődési ház, polgármesteri hivatal, gyermekintézmények és különböző funkcióval rendelkező új építésű épület, például egészségügyi központ. Mindez igazán jól türközi a kerámia tetőcserép sokrétű felhasználhatóságát, ami alapvető cél volt a pályázat kiírásakor. A pályázat jellegét tekintve a zsűri a tetőn alkalmazott műszaki megoldásokat is figyelembe vette, de az építészeti szempontok most jelentősebb súllyal estek a latba. A funkcionális igényeket kielégítő formatervezés mellett a díjazott épületeknél különleges megoldások születtek az épület környezetébe való illesztésére, és ebben nem egyszer a tető különleges megoldásai játszották a főszerepet. Mindez bizonyította, hogy a középületek tervezése során sem szükséges lemondani az esztétikai megfontolásokról és a kerámia tetőcserép alkalmazásáról, még akkor sem, ha a funkcionalitásra törekvés, vagy a gazdaságosság nagy súllyal esik a latba.
A második forduló díjazott pályaművei:
A filozófia: az egyszerű, a kézenfekvő, az egyszerűen szép és a műszakilag különleges
Az építészek számára 2013-ban kiírt kétfordulós pályázattal a Creaton Hungary Kft. célja az volt, hogy felhívja a figyelmet a kerámia tetőcserepek középületeken történő használatának előnyeire, szépségeire, vagy azokra a műszaki megoldásokra, amelyeket ezen ősi anyag, mai modern gyártástechnológiával készült elemei nyújtanak. A magyar tetőcserép piac meghatározó szereplője ezért kétfordulós pályázatával és neves zsűri bevonásával kereste 2013-ban az egyszerűt, a kézenfekvőt, az egyszerűen szépet, és a valóban különleges műszaki megoldásokat felsorakoztató, kerámia tetőcseréppel készülő, vagy elkészült középületek tetőit.
A bíráló bizottság tagjai mindkét fordulóban Marosi Miklós, Ybl- és Pro Achitectura díjas építész, az MMA rendes tagja, a zsűri elnöke, Földes László, Ybl-díjas építész, UIA Council tag, dr. Fülöp Zsuzsanna, okl. építészmérnök, okl. épületszigetelő szakmérnök, egyetemi docens, az I. fordulóban Ferenczy András, építészmérnök, a Creaton Hungary Kft. szaktanácsadója, a II. fordulóban Kelemen Sándor, építészmérnök, a Creaton Hungary Kft. szaktanácsadója.
I. forduló: tervezés alatt álló épületek az épület iránti tisztelet jegyében
Az első fordulóban a beérkezett 13 pályázat kitűnően példázta, hogy a költségtudatosságnak nem feltétlen kell határt szabnia a tervező fantáziájának, mert a középületek kerámia tetőfedési munkálatai során is léteznek olyan praktikus műszaki megoldások, amelyek akár egy kisebb költségvetésű középület átalakítása, felújítása esetében is kivitelezhetőek. Az is bizonyosságot nyert, hogy a kerámiacserép történelmi múltja, természet közeli anyaga amellett, hogy kitűnően illeszkedik nagy múltra visszatekintő épületekhez, műemlékekhez, esztétikuma méltó stílust kölcsönözhet egy középület számára is.
A pályázó és díjazott épületek amellett, hogy széles skálán jelenítették meg a Creaton kerámia tetőcserepek felhasználásának lehetőségeit, funkciójukat tekintve is meglehetősen különbözőek voltak. A döntés során a zsűri értékelte az épület funkcionalitását figyelembe vevő tervezői munkát, a feladathoz illeszkedő termékválasztást és a műszaki megoldásokat is áttekintette. Ami azonban a zsűri döntését minden esetben befolyásolta, az a tervezői munkán érzékelhető épület iránti tisztelet volt.
Az első forduló díjazottai:
1. díj: Füleky Kúria - Bodrogkeresztúr, építész: Félix Zsolt DLA és Fialovszky Tamás
2. díj: Bencés Erdei Iskola - Táp, építész: Gutowski Róbert
Helvéciai Református templom, építész: Czégány Sándor
3. díj: 5 lakásos társasház (Pécs) építész: Karlovecz Zoltán
A második forduló díjazott épületei
1.díj: Gedeon Kúria, építész: Viszlai József
Magyarország legészakibb településén, Hidvégardón található az 1770-es években épült kúria, melynek 2010-2012-es felújítási munkálataival kivívta Viszlai József építész a „Hozzuk együtt tető alá” Kerámiacserép középületeinken kétfordulós építészpályázat zsűrijének elismerését. Viszlai József építész a városhoz való személyes kötődése révén kiemelten fontosnak tekinti Hidvégardó középületeinek, „örökségének” védelmét, rehabilitációját. A műemléki védettségű nemesi kastélyra és a kertben található fedett szabadtéri színpadra a műpala tető teljes visszabontását követően Creaton AMBIENTE szegmensvágású tetőcserepe NUANCE barna engóbozott színben került, mellyel az épület kiválóan illeszkedik az összképbe. Maga a beruházás a Bódva folyó és mellékvölgyeinek, azaz a História völgy magterületének örökségét bemutató, História völgy attrakció Európai Uniós pályázat során valósult meg.
2.díj: Eszterházy Etyeki Kúria, építész: Bordás Péter
A „szőlők felett lebegő tető” látványával fogadja a látogatót az Eszterházy Etyeki Borászat épülete. A Creaton NUANCE szürke engóbozott színű DOMINO sajtolt tetőcserépével megvalósított különleges tetőkialakítással és a hangsúlyos üvegfelületekkel teremtette meg Bordás Péter építész az épület és a környezet közötti kölcsönhatást, amit a zsűri második díjjal ismert el. Az etyeki Öreghegyen található 150 éves pinceépület és a 15 éves feldolgozó üzem modernizálása és bővítése során a borászat épületének alapterülete 220 m2-ről 1100 m2-re nőtt. A történelmi múltra visszatekintő, 150 éves pinceépület a Creaton modern DOMINO kerámiacserepével fedve szép egységet alkotva illeszkedik Magyarország egyik legkorszerűbb borászati építményébe.
3.díj: Budakalász Egészségügyi Központ, építész: Horváth Zoltán
A zsűri által harmadik díjjal jutalmazott épületet Horváth Zoltán építész négy háziorvosi, egy gyermekorvosi és egy fogászati rendelő részére alakította ki Budakalászon. Az épület tömegformálása a körre szervezett alaprajzot folytatja, melynek tervezése során Horváth Zoltán építész célja a funkcionális igények kielégítése mellett a megfelelő utcaképbe való illeszkedés. A Creaton RÓNA szegmensvágású hornyolt natúrvörös tetőcseréppel fedett új építésű épület a város egyik csomópontjává, a helyiek közösségformáló helyszínévé vált. Horváth Zoltán építész tervezői munkájával egy letisztult, piacetta típusú városteret alkotott meg. A zsűri az épületet azért jutalmazta a pályázat III. díjával, mert amellett, hogy a város egy fontos középülettel gazdagodott, egyúttal egy helyileg értékes, közösségi tér is kialakult.
Külön díj: Szent Máté Római Katolikus templom, építész: Bujdosó Géza
Creaton RÓNA szegmensvágású hornyolt natúrvörös tetőcserép védi a templom védőszentjét, Szent Máté apostolt ábrázoló főoltárképet a kókai Szent Máté Római Katolikus templomon. Bujdosó Géza építész munkája „ékes példája az épületszerkezet műszaki tervezői és kivitelezői együttműködésnek” hangzott el Fülöp Zsuzsa okl. építészmérnök, egyetemi docens értékelő beszédében. Maga az épület 1822-ben épült egy többször átalakított középkori templom helyén. Közel 200 év elteltével a klasszicista stílusú épület homlokzata és tetőszerkezete szorult felújításra.
További információ: www.creatonteto.hu
1. díj: Gedeon Kúria, Hidvégardó, építész: Viszlai József
2. díj: Eszterházy Etyeki Kúria, építész: Bordás Péter
3. díj: Budakalász Egészségügyi Központ, építész: Horváth Zoltán
Különdíj: Szent Máté Római Katolikus templom, Kóka, építész: Bujdosó Géza
„Míg korábban az íves tetők, kúptetők, tetőablakok számítottak különlegességnek, addig ma már a legegyszerűbb tetőfelületeken is lehet olyan szakszerű munkát végezni, amelynek csodájára járhatunk valamennyien! Mindez bizonyítja, hogy hamarosan eljön az idő, amikor az ács- és tetőfedő munkának újra olyan becsülete lesz, mint amilyen volt ezelőtt száz éve!” Értékelte dr. Tóth Elek, a zsűri elnöke, a BME Magasépítési Tanszék tanszékvezető helyettese a IV. Tetőszépségverseny ünnepélyes eredményhirdetésén a beérkezett pályaműveket. A Creaton Hungary Kft. által, 2013-ban negyedik alkalommal meghirdetett, és mára méltán rangos elismerésnek számító Tetőszépségversenyre ezúttal 86 pályamű érkezett: volt szép számmal családi ház, de középület, felújítás, valamint műemléki rekonstrukció is. Ezek közül a szakmai zsűri összesen 18 munkát jutalmazott és nevez be az idei ÉMSZ Év tetője Nívódíj pályázatra.
Az első díjat meghatódva vette át Nesó László tetőfedő és bádogos mester egy 120 éves balatonalmádi lakóház precíz és szakszerű tetőfedési munkálataiért.
Korabeli hangulat, a ma minőségével
A szakmai zsűri által első díjjal elismert tetőszerkezet egy 120 éves balatonalmádi lakóház felújítási munkálatainak részeként készült el. A tulajdonos és a tervező egy, a házat ábrázoló korabeli képeslap alapján alkotta meg a felújítási, átalakítási terveket, melynek szerves részét képezte a tetőszerkezet korhű és szakszerű megépítése. A ma már eredeti szépségét tükröző épület tetőszerkezetét Nesó László tetőfedő mester a részletesen megtervezett rendszerelemekkel szakszerűen és különös gondossággal készítette el. „Sok tekintetben nagyon különleges munka volt ez. Maga az épület és a kora is tisztelet parancsol, de ez a minden szempontból kiváló eredmény nem jöhetett volna létre, ha tervezővel nem ilyen jó az együttműködés.” Ahhoz, hogy az épület és a tető is visszanyerhesse régi pompáját, a közreműködők szaktudásán túl szükség volt a megfelelő anyagokra is. A tető korhű megjelenéséről egy különleges felületi mintázattal rendelkező Creaton kerámiacserép, a PROFIL bordázott hódfarkú tetőcserép gondoskodik.
A Creaton Tetőszépségverseny 2013. díjazottai
I. helyezett
Nesó László - Az ács, tetőfedő munka tökéletes összhangjáért és a szakszerű megoldásokért
Lakóház, Balatonalmádi - PROFIL bordázott hódfarkú tetőcserép, NUANCE földszínű engóbozott
II. helyezett
Kiss Lajos - Az ács-, tetőfedő- és bádogos munka tökéletes összhangjáért, a követendő szakszerű megoldásokért.
Családi villa, Budapest - AMBIENTE hódfarkú szegmensvágású tetőcserép, NUANCE rézvörös engóbozott
III. helyezett
Baksa Ferenc - Az egyszerű tető komplex kivitelezéséért és példamutató megoldásaiért
Családi ház, Kerepes - RÓNA hornyolt szegmensvágású tetőcserép, natúrvörös
A szakmai zsűri 2013-ban 7 pályaművet jutalmazott különdíjjal
Lipcsi József - A tökéletes megoldásokért és fedésképért.
Kistarcsai Rózsafűzér Királynője Római Katolikus Templom - RÓNA hornyolt szegmensvágású tetőcserép, natúrvörös
Nesó László - Az ácsszerkezeti hőhidak példás megoldásáért, fóliázásért, és a rendszerelemek helyes beépítéséért.
Családi ház, Veszprém - BALANCE sajtolt tetőcserép, natúrvörös
Csomor László - A szakszerű átépítésért, és a helyes rendszeralkalmazásért.
Családi Ház, Sásd - RÓNA hornyolt szegmensvágású tetőcserép, natúrvörös
Harmadás Kornél - Az alacsony hajlásszögű tető szakszerűen megvalósított részletmegoldásaiért.
Családi ház, Balatonszemes - RÓNA hornyolt szegmensvágású tetőcserép, natúrvörös
Katona Szabolcs - A különleges tetőszerkezet szakszerűen kivitelezett ács- és tetőfedő munkájáért
Medencetető, Buzsák-Csisztapuszta - RÓNA hornyolt szegmensvágású tetőcserép, natúrvörös
Becséri János - A tetőfedésért, és a kiegészítők szakszerű beépítéséért.
Szociális Intézmény, Balatonkenese - HORTOBÁGY hornyolt tetőcserép, natúrvörös
Pahocsa Kálmán - Az ácsmunkáért, a tetőfedésért és a kiegészítők szakszerű beépítéséért.
Szicsek Pálinkafőzde, Tiszaföldvár-Homok - RÓNA hornyolt szegmensvágású tetőcserép, natúrvörös
A díjazottakon túl a zsűri az ÉMSZ Nívódíj pályázat 2014. évi fordulójára további 8 pályaművet terjeszt fel
Szabó Zoltán – A szakszerű fedésképért, szellőzésért és vápakialakításért.
Lakóház, Nyíregyháza - KLASSK hódfarkú tetőcserép, NUANCE matt fekete engóbozott
Luter Tibor - A szakszerű tetőfedésért, szellőzésért, hófogásért.
Szálloda, Badacsony - HORTOBÁGY hornyolt tetőcserép, natúrvörös
Szukán István - A helyes tetőfedésért, rendszerelemek szakszerű beépítéséért.
Családi ház, Budapest, XVII. kerület - BALANCE sajtolt tetőcserép, natúrvörös
Szűcs Zsolt - A szellőzés, a hófogás és a cserépfedés helyes kialakításáért.
Családi Ház, Cegléd - RAPIDO sajtolt tetőcserép, natúrvörös
Pekár András - Az összetett tető mesés és szakszerű kivitelezéséért.
Mesekastély, Kerekegyháza - KLASSIK hódfarkú tetőcserép, NUANCE rézvörös engóbozott
Harmadás Kornél - A szellőzés, a hófogás és a rendszerelemek szakszerű kivitelezésért.
Családi Ház, Balatonszemes - BALANCE sajtolt tetőcserép, natúrvörös/NUANCE fekete matt engóbozott
Baricza Krisztián - A szakszerű fóliázásért és részletmegoldásokért
Családi ház, Budapest, XII. kerület - KLASSIK hódfarkú tetőcserép, natúrvörös
Császár József - Az aprólékos ácsmunkáért, szakszerű fóliázásért, tetőfedésért
Faház, Agárd - RÓNA hornyolt szegmensvágású tetőcserép, natúrvörös
A Creaton Tetőszépségverseny pályázatról
A pénzjutalommal és az országos versenyre való benevezéssel együtt járó elismerésről idén harmadik alkalommal is szakmai zsűri döntött.
A zsűri tagjai: Dr. Tóth Elek, a BME Magasépítési tanszék tanszékvezető helyettese; a zsűri elnöke, Trombitás Zoltán ács-, tetőfedőmester és bádogos (a Creaton Tetőszépségverseny 2012. I. helyezett); Gécsek Attila ács-, tetőfedő mester és bádogos; Ferenczy András építész, a Creaton Hungary Kft. szaktanácsadója.
A bírálati szempontok között döntő fontosságú volt a tetőfedés kivitelezésének szakszerűsége (alátéthéjazat, fedés, gerinc- és hajlatképzés, átszellőzés, hófogás, tető-kiegészítők, stb.) mellett az épület, a tetőforma, valamint a kiválasztott és alkalmazott fedés összképe.
A Creaton Tetőszépségverseny 2013. fordulóján olyan tetőfedők és kivitelezők pályázhattak, akik a benevezett épület jogosult kivitelezői voltak. Lehetett indulni többek közt az elmúlt 2 évben Magyarországon megvalósult lakó- és középülettel, nyaralóval, továbbá felújítással, átépítéssel és bővítéssel. Az értékelés során fontos volt a megfelelő, a folyamatot ábrázoló fotódokumentáció.
Bővebb információ:
www.creaton.hu
www.akcio.creaton.hu
Képek
I. helyezett
Nesó László - Az ács- és tetőfedő munka tökéletes összhangjáért és a szakszerű megoldásokért
Lakóház, Balatonalmádi - PROFIL bordázott hódfarkú tetőcserép, NUANCE földszínű engóbozott
II. helyezett
Kiss Lajos - Az ács-, tetőfedő- és bádogos munka tökéletes összhangjáért, a követendő szakszerű megoldásokért.
Családi villa, Budapest - AMBIENTE hódfarkú szegmensvágású tetőcserép, NUANCE rézvörös engóbozott
III. helyezett
Baksa Ferenc - Az egyszerű tető komplex kivitelezéséért és példamutató megoldásaiért
Családi ház, Kerepes - RÓNA hornyolt szegmensvágású tetőcserép, natúrvörös
Minden kedves régi barátunkat és új ismerősünket szeretettel vár a szervezők nevében:
Krizsán András építész kurátor.
www.falufejlesztesitarsasag.hu
A tárlatvezetést tartja: Polyák Levente, a kiállítás kurátora
A vezetés időpontja: 2014. január 25., szombat, 17.00-18.00
Helyszín: Rögtön jövök! Projekt Galéria (1053 Budapest, Kossuth Lajos utca 14-16.)
Ingyenes program, regisztráció nem szükséges.
KORTÁRS ÉPÍTÉSZETI KÖZPONT - KÉK
HUNGARIAN CONTEMPORARY ARCHITECTURE CENTRE
LAKATLAN program
M: +3630 522 5994
T/F: +361 322 2907
W: http://www.kek.org.hu
E: lakatlan@kek.org.hu
Az Icomos Magyar Nemzeti Bizottsága Icomos-díjjal tünteti ki az általa legjobbnak ítélt műemlék-helyreállításokat.
A javaslat idei benyújtásának határideje: 2014. január 31.
További információ: http://www.icomos.hu/
Milyen az épület
födémszerkezete, milyen jellegű legyen a szigetelés; a padlásfödémet
kellene szigetelni, de akkor hogyan lesz használható a födém továbbra
is, mert járható-terhelhetőnek kell lennie? Milyen módon szigetelhető
ilyen feltételek mellett?
Hazai épületállományunk jelentős része borított fafödémmel készült. A
régen
épült földszintes házak esetében a födémszerkezetnél a 10-22 cm
vastagság
közötti és átlag 80-100 cm távolságra lefektetett gerendázatot rájuk
merőleges
deszkázattal fedték alulról és felülről. Az alsó felületet többnyire
stukatúr vakolattal
is ellátták, felül pedig koronként különféle anyaggal fedték (sár,
agyag, salak,
könnyűbeton). Az alsó/felső gerendázat között kitöltetlen üregek
maradtak.
Az üreges szerkezetű borított födém hőátbocsátási tényezője a jelenlegi,
nem
túl szigorú követelményeknek sem felel meg, a mai elvárásokat, komfortot
már
nem tudja biztosítani. A járható felületen fektetett hőszigetelés
egyszerűbben
készíthető el. Ebben az esetben azonban vagy
lépésálló hőszigetelést kell alkalmaznunk, vagy
önhordó szerkezetet kell építeni a járhatóság
megőrzése érdekében.Kézenfekvő megoldás
viszont a járófelület megőrzésére a gerendaközök
üregeinek hőszigetelő anyaggal történő kitöltése.
Borított fafödém szigetelésére, emellett járhatóságának megőrzésére a
befújt ásványgyapot hőszigetelést ajánljuk.
A borított fafödém szerkezettípus hatékony utólagos hőszigetelése az
alsó és felső deszkaborítás és a födémgerendák közötti tér kitöltésével
oldható meg. Fontos, hogy a szigetelést valamilyen jó hőszigetelő
képességű, szárazon és hézagmentesen beépíthető, könnyű anyaggal
oldjuk meg, amely nem akadályozza a födémszerkezet „lélegzését“ és
nem növeli számottevő mértékben a fafödém önsúlyát.
A Knauf Insulation
Supafil fújható termékcsaládja erre is szakszerű megoldást nyújt.
A Supafil üveggyapot könnyű, így alig juttat többletterhet a fafödémre!
A borított fafödémek szigetelése – befújás – előtt azonban
elengedhetetlen
a szerkezet épületfizikai méretezése, hogy az üreg kitöltése után a
szigetelőanyagban bekövetkező hőfokesés ne okozhasson páralecsapódást a
födémszerkezeten belül. Abban az esetben, ha önmagában a hőszigeteléssel
a födém nem felelne meg páratechnikailag, egyéb kiegészítő intézkedésre
is szükség lehet. Ennek egyik módja a belső párazárás növelése,
különleges
festék vagy párazáró bevonat felhordásával. A másik mód a födémen
áthatoló
pára minél hatékonyabb kieresztése, a födém felső síkján elhelyezett
beton stb.
réteg perforálásával, vagy eltávolításával. Továbbá vastagabb
hőszigetelési
igény esetén a födém fölötti hőszigeteléssel is kiegészíthetjük a
födémbe befújt
szigetelést.
A technológia alkalmas az üreg kitöltésére, bontás nélkül. A födémet nem
kell szétbontani vagy átalakítani, hanem elegendő a gerendaközönként Ø12
cm-es lyukakon át bejuttatni a Supafil fújható üveggyapotot. A Knauf
Insulation
Supafil terméke hidrofóbizálással készül (korlátozott a
nedvességfelvétele), A1
tűzvédelmi osztályú (nem éghető) és ami legfontosabb, hogy kimagaslóan
jó
hőszigetelési értékkel rendelkezik. Kötőanyagmentes, tehát a belső
levegőt nem
károsítja a kötőanyag tartalmának kipárolgása. A Supafil Cavity
(üregkitöltésre
gyártott) típus λ = 0,034 W/m . K értéke 18 cm vastagságtól biztosítja a
mai
energetikai elvárást. Vastagabb gerendázat („polgári” lakások) esetén 20
cm
fölötti üreg kitöltésekor ez az érték meg is haladhatja a jelenlegi
követelményt.
A befektetett energia és a hatékonyság azonnali költségmegtakarításban
jelentkezik. Legyen téli hideg vagy éppen forró nyári hőség, a
szigetelés
a belső levegő hőmérsékletét egyenletesebbé,
komfortossá változtatja. Szigeteletlen épületek
esetében 30-40%-os megtakarítás is elérhető.
A padlásfödémen a beavatkozások (kisebb
lyukak) lefedését követően látványban semmilyen
változást nem tapasztalunk, további tárolásra alkalmas marad. A
szakszerű és
résmentes szigetelés időjárástól függetlenül is elvégezhető, mivel az
anyag a
padlástér felől juttatható be.
Az épületekre igazítva a mondást: ahány ház, annyi padlás.
A szigetelésnek az épület fűtött tereit határoló szerkezetét kell
védenie. Ezen
alapelv szem előtt tartásával javítjuk az otthonok hatásfokát.
Kivitelezőink
előzetes felmérés alapján a szerkezet befogadóképessége és a vevői
igények függvényében javasolják a megfelelő szigetelőanyagot. A
kivitelezés
befejezése után a szigetelés hatékonysága igény esetén hőkamerás
vizsgálattal
ellenőrizhető.
A Knauf Insulation energiatakarékossági kísérleté a www.nalamszigetelnek.hu oldalon követheti nyomon. Ha tervezőként, kivitelezőként, forgalmazóként regisztrálni szeretne adatbázisunkban, látogassa meg honlapunkat a www.knaufinsulationszigeteles.hu cím alatt
EXKLUZÍV TÁRLATVEZETÉS az Átmenet és átmenet kiállításban 2014-02-08 >> Art&Wine Lovers Club 2014-02-11 >> KiállításokLiquid Labyrinth. Fabrizio Plessi kiállítás 2014-01-31. - 2014-04-13.>> Az égbolt másik fele. Válogatás a Ludwig Múzeum gyűjteményéből 2012-12-06. - 2014-06-01.>> | ||
LUDWIG MÚZEUM - KORTÁRS MŰVÉSZETI MÚZEUM Telefon: (+36 1) 555-3444, 555-3457 Fax: (+36 1) 555-3458 info@ludwigmuseum.hu www.ludwigmuseum.hu Nyitva: kedd: 10:00-20:00, szerda-vasárnap: 10:00-18:00 Hétfőn zárva |
|