KeresésKeresés
Keresés
Hu | En
Hu

En

Kortárs magyar formatervezés konferencia az Iparművészeti Múzeumban - 2014.10.27

2014. október 27-én a Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola, az Iparművészeti Múzeum, a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala, a Magyar Formatervezési Tanács és a Designtrend Kiadó együttműködésében, a Design Hét Budapest eseménysorozatához kapcsolódóan kerül megrendezésre a Kortárs magyar formatervezés konferencia.

IDŐPONT: 2014. október 27. hétfő
HELYSZÍN:
Iparművészeti Múzeum, 1091 Budapest, Üllői út 33-37.

A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.
Előzetes regisztráció és részletes program: bkf.hu/konferencia

Az esemény helyszínéül a magyar szecessziós építészet remekműve, a budapesti Iparművészeti Múzeum reprezentatív aulája szolgál, amely a rendezvénnyel egy időben a 2014. évi Magyar Formatervezési Díj kiállításnak is otthont ad.

A konferenciát Dr. Slézia József előadása vezeti fel, melynek során a szerkesztésében megjelent Kortárs magyar formatervezés könyv anyagát elemezve mutatja be a terület elmúlt évtizedbeli eredményeit, aktuális jellemzőit, főbb irányait és kihívásait.

A konferencia két nagy témakörben kívánja bemutatni a magyar formatervezés jelenlegi helyzetét és jövőbeni lehetőségeit. A magyar design történeti kutatásának nagy alakjai: Ernyey Gyula és Vadas József -, aktív tervezők, többek között a többszörös Red Dot-díjas Co&Co formatervezői, a kristálycsillár-varázsló Manooi vezetői, valamint több évtizedes tapasztalattal rendelkező oktatók és kutatók a Stratégia és praxis valamint az Oktatás és kutatás szekciókban 25 perces előadások keretében prezentálják saját gyakorlatukat, eredményeiket, a terület jelenével és közeljövőjével kapcsolatos legkülönfélébb problémáikat és javaslataikat.

Az előadásokat követően lehetőség lesz az elhangzottakkal kapcsolatban hozzászólásokra, a közös továbbgondolására serkentő nézőpontok és javaslatok megvitatására.


PROGRAM:

08.30-09.00    REGISZTRÁCIÓ

09.00-09.30    MEGNYITÓ

Dr. Bendzsel Miklós, elnök, Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala,

Magyar Formatervezési Tanács

Jékely Zsombor PhD, főigazgató-helyettes, Iparművészeti Múzeum

Dr. Vass László CSc habil., rektor, Budapesti Kommunikációs és

Üzleti Főiskola

09.30-10.00    FELVEZETŐ ELŐADÁS

Slézia József PhD: Kortárs magyar formatervezés - áttekintés

10.00-12.30 DESIGN STRATÉGIA - PRAXIS

Előadók:

Gross András és Magyar Gergő formatervezők, ügyvezetők, Medence Csoport

Kókai Erika, ügyvezető igazgató, WAMP

10.50-11.00  Kávészünet

Nagy Richárd és Hosszú Gergely formatervezők, ügyvezetők, Co&Co Communications Kft.

Szepesi Balázs PhD stratégiai igazgató, Hétfa Kutatóintézet és Elemző Központ

Zoltai Judit, ügyvezető, Héder János, művészeti igazgató, Manooi

12.30-13.15 Ebédszünet

13.15-16.30 FORMATERVEZŐ KÉPZÉS - DESIGN KUTATÁS

Előadók:

Csepregi Sándor DLA, belsőépítész, egyetemi docens, szakvezető, Nyugat-magyarországi Egyetem, Simonyi Károly Műszaki, Faanyagtudományi és Művészeti Kar

Dr. Ernyey Gyula CSc habil., designtörténész, designkutató, professzor emeritus

Kisfaludy Márta DLA habil., textiltervező, egyetemi docens, intézetigazgató, Óbudai Egyetem, Terméktervezői Intézet

14.30-14.40  Szünet

Koós Pál DLA, formatervező, egyetemi docens, tanszékvezető, Moholy-Nagy Művészeti Egyetem, Design Intézet, Formatervező Tanszék

Dr. Vadas József CSc habil., designtörténész, designkutató, egyetemi tanár, szakvezető, Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola

Zalavári József DLA, formatervező, egyetemi docens, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, Gép- és Terméktervezés Tanszék

 

Kontakt:

Kubik Elvira PR & kommunikáció, BKF Művészeti képzések

+36209163206, elvira@kubikelvira.com

 

A Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskoláról

A Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola Magyarország legnagyobb művészeti képzési portfolióval rendelkező felsőoktatási intézménye. A BKF-en  2 karon, 4 fő képzési területen (kommunikáció, üzlet, turizmus, művészet) folyik képzés, alap- és mesterfokon, illetve másoddiplomás szinten. A 2009-ben indult művészeti képzéseken jelenleg 12 alap- és 7 mesterszak közül választhatnak a leendő hallgatók. A főiskolának jelenleg közel 7000 hallgatója van, akik 2011-től már nemcsak a fővárosban, hanem Hódmezővásárhelyen, a BKF Regionális Tudásközpontjában is folytathatják tanulmányaikat. A BKF jelenleg 70 külföldi intézménnyel tart fent partneri kapcsolatot 27 országban. A Művészeti képzések partnere többek között a Walt Disney Company, az Europa Design Hungary Zrt., Nanushka, az Origo Film Studio, a Lengyel Intézet, Iparművészeti Múzeum, az MTVA. Képességfejlesztő tréningrendszere egyedülálló itthon. Az intézmény 2001 óta meghatározó és folyamatosan növekvő szereplője a hazai felsőoktatásnak. Tevékenysége elismeréseként 2011-ben és 2012-ben is elnyerte a Superbrands védjegyet.

 


Létrehozás időpontja: 2014-10-15 13:08:31
Utolsó módosítás időpontja: 2014-10-15 13:08:31

Megtekintések száma: 11025
Rövid link: https://mek.hu/index.php?id=42347