2021. szeptember 27-én, hétfőn 15.00 órakor a budapesti Vigadó téren ünnepélyes keretek között debütál Makovecz Imre halálának 10. évfordulóján a munkásságát bemutató oszlop-installáció, mely egy hónapig lesz látható az avatás helyszínén.
Megszületett az első hazai, 24 órás építészeti interjúmaraton rekord!
Budapest, 2021. 09.18.- Délelőtt 10 órakor megszületett A leghosszabb, szakmai tematikájú, kötött időtartamú személyes interjúsorozat hazai rekordja. A Pesti Vigadó könyvtárában sikerrel zárult eseményen 24 óra alatt 24 vendéggel beszélgetett Wesselényi-Garay Andor, az MMA Művészetelméleti és Módszertani Kutatóintézet tudományos főmunkatársa.
Történeti épületek és kertek nyitják meg kapuikat idén szeptemberben is.
Ha szeptember, akkor kihagyhatatlanul érkezik a Kulturális Örökség Napjai. Az Európa-szerte népszerű, az épített örökségünket ingyenesen bemutató rendezvénysorozat – melyet idén szeptember 18-19-én rendeznek meg – több mint húsz éve hozza közelebb az érdeklődőkhöz műemléki értékeinket. A szervezők továbbra is örömmel fogadják olyan csatlakozni kívánó történeti épületek és kertek tulajdonosainak, kezelőinek jelentkezését – akár intézményekről, akár magánszemélyekről legyen szó – akik szívesen bemutatnák kulturális örökségünk kincseit.
A magyar határtól néhány kilométerre, a szlovákiai Borsiban június 19-én adták át ünnepélyesen II. Rákóczi Ferenc teljesen felújított szülőházát.
A 16. században épült borsi Rákóczi-kastély a magyar reneszánsz építészet egyik gyöngyszeme. A magyar kormány támogatásából restaurált épület amellett, hogy a Rákóczi-kultusz egyik kiemelt helyszíne, a jövőben szándékaink szerint a régió turisztikai térképére is felkerül.
Szeretettel várjuk Önöket a „Tata Szíve” pályázat tervismertető előadáson, július 1-én, 17 órától a MÉSZ Székház Kós Károly termében.
Építők Napi emléktábla avató Nyíregyháza-Jósavárosban
A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Területi Építész Kamara, együttműködve a Nyíregyházi Városvédő Egyesülettel a 2021. évi Építők Napi megemlékezés keretében emléktáblát avatott, mellyel Nyíregyháza - Jósaváros tervezői és építői előtt kívánt tisztelegni. Az emléktábla avatását az 1971-1978 között megvalósult, több mint 3000 lakásból és közintézményekből álló, 1978-ban Hild János - díjjal elismert városrész születésének 50. éves jubileuma ihlette. Megörökítésre kerültek a korabeli KELETTERV és NYÍRTERV tervezői, Palotás Lajos várostervező, Boruzs Bernát, Gere Mihály, Kulcsár Attila, László Zoltán, Rantal János, Sum Mihály építész tervezők, a később megvalósult fórum tervezője, Gyüre Zsolt, valamint a kivitelező Szabolcs Megyei ÁÉV építésvezetője, Bíró László.
MEGHÍVÓ
A Komárom-Esztergom Megyei Építész Kamara a 2020. évi „Év Háza Komárom-Esztergom Megyében” pályázat tablóiból összeállított Kiállítása újabb helyszínen tekinthető meg Tatán, a Kossuth téren található Pavilon üvegfelületei mögött.