Kitűnő időjárási viszonyok között, végig napsütéses, misztrálos időben, augusztus végén került megrendezésre a jubileumi építész regatta, amelyen rekord létszámú, 12 hajóindult.
A kiinduló pont ebben az évben is a közép-adriai Biograd na Moru – Tengerfehérvár volt. A horvát nemességgel kötött "pactaconventa" alapján ebben a városban koronázták horvát királlyá Könyves Kálmánt 1102 évben.
Tegnap este hetedik alkalommal történt meg MÉSZ által alapított Szendrői Jenő díj ünnepélyes átadása.
Idén Gaschler Gábor ( Mesteriskola XXI. ciklus ) kapta meg a díjat Krizsán Andrástól DLA, a MÉSZ elnökétől.
Ez alkalommal történt a XXIII. ciklus végzős hallgatóinak a diplomák átadása, valamint az induló XXIV. ciklus hallgatóinak köszöntése, évnyitója is.
Utána zajlott a XXIII. ciklus hallgatóinak vetítéssel egybekötött lengyelországi úti beszámolója.
A Prima Primissima Alapítvány Kuratóriumának elnöke, Dr. Csányi Sándor sajtótájékoztató keretében hirdette ki a díj jelöltjeit. A Primákat idén is tíz kategóriában választottak, és a díjazottak a magas erkölcsi elismerés mellett fejenként 5 millió forint jutalomban részesülnek.
A Prima Primissima immár tizennegyedik éve irányítja rá a figyelmet a kiemelkedő teljesítményekre és a tehetségekre, valamint jelentős támogatást biztosít azoknak, akik példát mutatnak erőfeszítésből és minőségből, szórakoztatnak, táplálják a nemzeti büszkeséget, tudományos vagy oktatói teljesítményükkel építik közös jövőnket.
Szeptember 23-án kezdődik a Design Hét Budapest 2016, a hazai design szakma legnagyobb seregszemléje és ünnepe. A több mint százhúsz program kiemelt eseménye a Magyar Formatervezési Díjak és a Design Managament Díj átadása, valamint az elismerteket bemutató kiállítás. Az Iparművészeti Múzeumban az elmúlt év legfigyelemreméltóbb alkotásaival, kiváló design management gyakorlatot folytató szervezeteivel találkozhatunk egy nem mindennapi installációban. A kiállítás november 20-ig tekinthető meg.
A Miniszterelnökség pályázatot hirdet a 2016. évi Pro Architectura díj elnyerésére. Az építészetben maradandót alkotók öt kategóriában, egyénileg és csoportosan is pályázhatnak, a díjhoz 1 000 000 forint pénzjutalom jár. A jelentkezés határideje 2016. szeptember 14. éjfél.
Az építészet a társadalom művészete, így eredményeinek elismerése kiemelten fontos. Ezt a célt szolgálja a Miniszterelnökség által 2016-ban ismét meghirdetett Pro Architectura díj. Ebben az évben öt tárgykörben évente legfeljebb tíz díj osztható ki, minden díjazott 1 000 000 forint pénzjutalomban részesül. A díjra bárki pályázhat; nem csupán nagy ívű építészeti munkásság esetén nyerhető el, hanem már néhány éves gyakorlattal rendelkező építész is megkaphatja - akár egy kiemelkedő színvonalú épület megtervezéséért. A díjat ugyanaz a személy öt éven belül csak egyszer kaphatja meg.
Magyar Érdemrend lovagkeresztje kitüntetést kapott: Dr. Nagy Gergely, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, Építészmérnöki Kar, Lakóépület-tervezési Tanszék címzetes egyetemi docense és Winkler Barnabás Ybl Miklós-díjas építész, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Építészmérnöki Karának címzetes egyetemi tanára.
Az Építők Napja rendezvényt az idén június 3-án a Vasas Szakszervezet székháza dísztermében tartották. Ez alkalomból a Magyar Építész Kamara felterjesztése alapján Miniszteri Elismerő Oklevél kitüntetésben részesült Dr. Habil. Kuba Gellért okl. építészmérnök. Az elismerést az építésznek július 21-én, a Miniszterelnökségen adták át.
A Budapesti Építész Kamara Építészeti Nívódíjának (Nívódíj) nyilvános pályázat keretében történő odaítélésével a Kamara díjazza a legkiemelkedőbb építészeti alkotásokat és alkotóikat, hogy azok megkapják a megérdemelt figyelmet és nyilvánosságot.
Az összesen 18 pályamű közül 9 épület tervezői kerültek a döntőbe, ezek közül a zsűri 5 épület alkotóit díjazta: az ezüstérem mellett két harmadik helyet osztott ki, és egy különdíj is gazdára talált.