Könnyebb munkavégzés a korszerűsítéseknek köszönhetően
Tisztelt Kollégák!
Három területen tökéletesítettük drótfonatos paplanjainkat azért, hogy könnyebbé tegyük munkáját. Engedjék meg, hogy bemutassuk ezen újdonságokat!
Könnyűszerkezetes acélcsarnokok több ezer m2 alapterületen
A 2-B-S Mezőgazdasági Termelő és Szolgáltató Kft nemrég átadott 650 m2-es jércenevelő- és 2000 m2-es árutojás termelő csarnoka a cég közel húsz éves fennállása alatt épült több, különböző funkciójú és méretű épületből álló tojás termelő üzemének új része. A komplexum nemrég elkészült új csarnokai a Frisomat Sigma típusú csarnokszerkezetének felhasználásával készültek.
Az ország legszebb épületeit díjazták az Év Homlokzata Pályázaton
Hetedik alkalommal választották ki az elmúlt időszak kiemelkedő épületeit az Év Homlokzata Pályázaton. A tervezők és kivitelezők számára kiírt díj célja az újonnan épült vagy felújított homlokzati megoldások értékelése és díjazása építészeti, esztétikai, műszaki és gazdaságossági szempontok alapján. Több mint kétszáz pályamű érkezett öt kategóriában (családi ház, társasház, középület, panel és műemlék), amelyeket független, szakmai zsűri bírált el. A társasház kategória legjobbja Tokaj főutcájának századelőt idéző, felújított homlokzatú háromlakásos épülete lett. A nyertesnek járó 1 millió forintos díjat, a pályázó Füzes András okleveles építészmérnök vette át, a kiírás eredményhirdető gálaestjén, Budapesten. A pályázat fő támogatója a Baumit Kft.
A Halasi Pincészet zöldmezős beruházásként épült Villány belvárosában. Az építés helyén eredetileg egy régi sufni állt, amit le kellett bontani, s utána a tereprendezés következett. A tervezést és az építést alapvetően befolyásolta, hogy a szomszédban egy műemlék pincesor áll, s a telket zárt beépítésű utcafront veszi körül. Az új pincészet tehát egy foghíjban épült. Az épület formamegoldásaira a Villány centrumára jellemző hangulat és stílus is meghatározó volt. A megrendelők, Halasi Károly és fia, Halasi Gergely, valamint a tervezők, Vincenz Ottó és Hoffer Ottó (Otti Manufaktúra Kft.) közös elképzelése alakította ki végül a ház szerkezeti megoldásait. A belsőépítészeti tervezés Hoffer Ottó nevéhez fűződik, aki szorosan együttműködött a megrendelőkkel. A tervek a magyar népművészet, a környéken jellemző építészet, ezen belül a sváb tájépítészet hagyományaihoz igazodtak. Megjelentek bennük a borászatokra gyakran jellemző mediterrán stílus jegyek is.
Tetszőleges lenyomatok készíthetők a különleges műanyag zsaluhéjjal
Nagy magasságban megtervezett vasbetonszerkezetek, falak, vagy egyedi betonlenyomat, esetleg egy elképzelt látványos geometriájú betonfelület megvalósítása esetén környezetbarát megoldást nyújt a MEVA műanyag, korlátlan felhasználásra alkalmas „alkus” zsaluhéj.
Az ország legszebb épületei az Év Homlokzata Pályázaton
Hetedik alkalommal választották ki az elmúlt időszak kiemelkedő épületeit az Év Homlokzata Pályázaton. A tervezők és kivitelezők számára kiírt díj célja az újonnan épült vagy felújított homlokzati megoldások értékelése és díjazása építészeti, esztétikai, műszaki és gazdaságossági szempontok alapján. Több mint kétszáz pályamű érkezett öt kategóriában (családi ház, társasház, középület, panel és műemlék), amelyeket független, szakmai zsűri bírált el. A családi ház kategória legjobbja egy szentendrei épület lett, amelynek tervezője Borbás Péter az egymillió forintos díjat, a kiírás eredményhirdető gálaestjén a Budapest Kongresszusi Központban vette át. A pályázat fő támogatója a Baumit Kft.
Amikor tervezés során cél a formabontó tömegképzés, az épület egyedi, exkluzív megjelenése, legyen szó akár magas minőségi igényű közintézmény vagy egy modern családi ház építéséről, felújításáról, ne feledkezzünk meg a Solarlux üvegszerkezeti lehetőségekről, például egy télikert által nyújtott látványos megoldásról! Minderről akkor sem kell lemondanunk, ha olyan szokatlan szituációval találkozunk, hogy például az üvegtetőnek a megszokottal szemben, éppen az épület felé kell dőlnie.
Magas igényszintű épületeknél, akár teljes homlokzati felületeken mára számos esetben a szerelt burkolatok dominálnak. Alapvetően kijelenthető, hogy szerelt burkolatok egyszeri beruházási költsége bár magasabb, mint a vakolatos rendszereké, de érvek sora bizonyítja, hogy tartósabb, költséghatékonyabb üzemeltetést és több évtizedes gondozásmentes élettartamot biztosítva hosszabb távon biztosan fenntarthatóbb, így jobban megtérül. Az esztétikai élményről már nem is beszélve. Utóbbi ezúttal egy franciaországi példával támasztjuk alá.
A Creaton Hungary Kft. 2014. évben immáron második alkalommal írja ki Építész Pályázatát, amelyre ezúttal nem csupán középülettel, hanem bármilyen funkciójú épülettel lehet pályázni. A zsűri tervezett és megvalósult épületeken keresi a Creaton kerámia tetőcserép változatos felhasználási lehetőségeit, megvalósítási módjait az egyszerűtől a legbonyolultabbig, illetve a Creaton kerámia tetőcserepekkel megvalósult különleges műszaki megoldásokat.