Tisztelt Szakmagyakorlók!
A Magyar Építészet Napja (december 16.) alkalmából átadásra kerülő építészeti díjak, nevesül a Kós Károly életműdíj, az Ybl Miklós díj javaslattételi, illetőleg a Pro Architectura díj pályázatok benyújtásának (elektronikus feltöltésének) határideje:
2024. október 17. (csütörtök) 23 óra 59 perc
"Október az Építészet Hónapja" programsorozat keretében mellékelten küldöm a MEGHÍVÓ-t a Hegyvidék Galériában október 16-án 17.00 órakor tartandó előadásra.
A Galériával közösen szervezett programokra minden érdeklődőt várunk szeretettel.
Idén a korábbiaknál is nehezebb dolga volt a Prima Primissima Alapítvány kuratóriumának, mert rekordszámú jelölés érkezett hozzájuk a rangos, immár harmadik évtizedébe lépő elismerésre. A több mint 900 jelölést mérlegelve kiválasztották azt a 30 művészt, sportolót, újságírót, oktatót és tudóst, akik közül tízen vehetik majd át a Prima Primissimákat és húszan a Primákat megillető kisplasztikát és a vele járó, ettől az évtől jelentősen megemelt pénzdíjat 2024. december 6-án a Művészetek Palotájában tartandó gálán.
Az ARCH-E egy projekt, amelyet az Európai Unió társfinanszírozásában a Kreatív Európa (CREA) keretében, és weboldala elérhető a https://www.arch-e.eu oldalon.
Az ARCH-E projekt fő célja, hogy előmozdítsa a magas színvonalú építészeti megoldásokat az épített környezet számára azáltal, hogy növeli az Építész Tervpályázatok (ADC) használatát Európában, és segíti az építészeket a határokon átnyúló akadályok leküzdésében.
Digitális átállás az egyik leginkább fizikai iparágban: az építőiparban
A látszólagos ellentmondást az építésgazdaság és az építőipar szereplői már eddig is a gyakorlatban oldották fel, a leginkább versenyképes vállalkozások ugyanis jó ideje early adopterként alkalmazzák az innovatív digitalizációs megoldásokat. A közeljövőben az infokommunikációs technológiai eszközök és szolgáltatások szerepe a teljes magyar építésgazdaságban meghatározóvá válhat, miután az a szabályozói környezetet alakító állam egyértelműen letette a voksát a digitális átállás mellett.
Tisztelt Partnerünk!
Az építész tervezők számára kiemelt rendezvényre hívnám fel a figyelmét!
Az INFOTÉR Egyesület 2024. október 15-én a balatonfüredi Anna Grand Hotelben átfogó építésügyi konferenciát szervez „INFOTÉR ConTech, Úton az Építőipar 5.0 világába” címmel.
Tekintse meg az Infotér elnökének rövid összefoglalóját az eseményről ide kattintva.
Az épületeink jelentős része olyan időszakból származik, amikor még nem alkalmaztak talajnedvesség elleni szigetelést. A hiányos, elavult vagy hibás megoldások folyamatosan ronthatják az épület állapotát.
Amikor este aludni megyünk, vagy gyermekeinket iskolába küldjük, vagy akár egy idősebb rokonunkat gondozóházban vagyunk kénytelenek elhelyezni, jellemzően nem gondolunk ezen épületek tűzbiztonságára.
Nem kevés tényező esik latba, amikor kiválasztjuk az építőanyagokat, amelyeket szívesen beépíttetnénk a házunkba. Nyilván fontos az ár-minőség megfelelő aránya is, ám egyre inkább előtérbe kerül az egészség és ezzel szoros kapcsolatban a termékek környezetbarát mivoltja.
A Budai Klub-Galéria tisztelettel meghívja Önt, Családját, Barátait RAINER PÉTER Ferenczy Noémi és Reitter Ferenc díjas építész-belsőépítész, képző-iparművész
IMÁIM • 75/45 Gadányi Jenő emlékére című kiállításának megnyitójára
2024. szeptember 3-án, kedd 17 órára
A Magyar Művészeti Akadémia (MMA) tagozatai idén is díjazták a magyar szellemi élet kiemelkedő egyéniségeit, akik a művészet, a művészetelmélet, a művészetszervezés és a művészetigazgatás terén egyedülálló életművet mutatnak fel. Az MMA tagozatai minden évben két-két személynek ítélik díjaikat, melyek egyike lehetőség szerint külhoni művészek és szakemberek pályáját és alkotásait ismeri el.
ÖRÖKSÉG ÉS JELEN: A SZEGEDI NAGYTÁJ ÉPÍTÉSZETE
Az építészek világnapja alkalmából szakmai konferenciát szervez nyilvános kísérő rendezvényekkel a Magyar Művészeti Akadémia Szegedi Regionális Munkacsoportja Szegeden, a Dóm Látogatóközpontban, október 4-én.
A délelőtt 10 órakor kezdődő program részint áttekinti azoknak a jelentős építőművészeknek az életművét, szakmai pályafutását, akik máig meghatározzák a szegedi nagytáj építészeti arculatát, részint alkalmat teremt arra, hogy bemutassa a konferencia résztvevői előtt a Magyar Építészeti Múzeum és Műemlékvédelmi Dokumentációs Központ (MÉM MDK) új épületegyüttesének szegedi vonatkozással is bíró terveit.